Crytek, Crysis 2 Remastered’ın Sinyalini Veriyor

Geçtiğimiz günlerde , sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile 2 söylentilerini gündeme getirdi. Şirketin daha önce sızdırılan belgelerinde ise ikinci ve üçüncü oyunun Remastered sürümlerinin yapıldığına dair bazı ipuçları bulunuyordu. Crytek ise twitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile yakında Remastered’ın duyurulacağını işaret ediyor.

Bahsi geçen paylaşım Crysis 2’nin açılışı esnasında yer alan bir konuşma metini. Ayrıca bu paylaşımın altında göz ifadesine de yer verilmiş olması söylentileri daha güçlendiriyor. Bu paylaşımdan sonra Crytek yine twitter üzerinden Crysis 2’yi işaret eden (yukarıda görebileceğiz görsel.) bir görsel de paylaştı. Crytek hayriresmi bir şekilde ’ın duyurusunu bu şekilde yapmış oldu. Muhtemelen oyunun tanıtımını önümüzdeki ay başlayacak olan Summer Games Fest yada etkinliklerinden birinde görebiliriz.

Crysis 1 Remastered başarılı olamadı

Crytek, uzun yıllar sonra Crysis 1 Remastered ile bizlere nostalji yaşatmış olsa da, bazı eksikler ve teknik hatalar dolayısı ile oyunun remastered sürümü pekte başarılı bir çıkış yapamadı. Sonrasında yayınlanan güncellemeler ve DLSS desteği sayesinde oyun biraz daha toparlanmış olsa da bu her anlamda yüksek satış başarısını getirmedi. Birinci oyuna kıyasla ikinci oyunun grafikleri ise döneminin çok üzerindeydi ve bu nedenle Crytek, Crysis 2’nin grafiklerini daha ne kadar geliştirebilecek fazlasıyla merak ediyoruz.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam