CD Projekt’e İkinci Bir Toplu Dava Açıldı

CD Projekt’in Cyberpunk 2077’yi sorunlu bir şekilde çıkartması şirkete oldukça pahalıya mal oldu zira geçtiğimiz ay New York’lu avukatlık bürosu Rosen Law Firm, CD Projekt’e toplu dava açmıştı. Sonrasında Polonya rekabet ve tüketici kurumu şirket ile ilgili soruşturma başlatmıştı ve şimdide CD Projekt ikinci bir toplu dava ile karşı karşıya.

Bu kez ise Kaliforniya bölge mahkemesinden CD Projekt’e dava açıldı. Bu davada tıpkı New York tarafından gelen davadaki sebeple aynı ve şirketin yatırımcıları adına açılmış. Detaylarda benzer olarak şirketin yöneticilerinin, yatırımcıları yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu belirtiliyor.

Konu ile ilgili olarak CD Projekt, resmi web sitesi üzerinden açıklama yaparak iddialar karşında kendilerini savunmak için her türlü mücadeleyi vereceklerini belirtti.

Her iki toplu davada ne kadarlık bir tazminat talep edildiği açıklanmış değil. Bu ikisi haricinde Polonya rekabet ve tüketiciler kurumu da bir yandan CD Projekt ile olan soruşturmasını sürdürüyor ve günün sonunda eğer düzensizlikler bulunursa şirketin 2020’deki yıllık gelirinin tamamının %10’u kadar para cezası kesilecek.

Cavit Varinli hakkında 2420 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam