CD Projekt RED Hack Saldırısına Uğradı

2077’nin sorunlu çıkışından bu yana ’in başı bir türlü dertten kurtulmuyor. ’de gelen toplu davalar sonrasında şirket bu sefer de siber saldırıya maruz kaldı.

Belirtilene göre henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi CD Projekt RED şirket ağına sızarak bazı verileri toplamış. Bu kişi geçirdiğini verilerden sonra ise CD Projekt RED’de bir de not bırakmış.

Ele geçirilen veriler arasında ’ün yeni nesil versiyonu, Cyberpunk 2077 ve oyunlarının kaynak kodları ile şirketin finansal bağlantılarına ilişkin belgeler bulunuyor. Kullanıcıların verileri ise güvende.

Tüm bunlar için şirketten fidye talep eden kişi bıraktığı notta ise, kendisi ile anlaşılmadığı taktirde tüm verileri internete sızdıracağını ve bu veriler arasında şirketin işlevlerinin ne kadar boktan olduğunu kanıtlayan belgeler olduğunu iddia ediyor. Bunların sızması durumunda ise CD Projekt RED’in imajının hem toplamsal hem de yatırımcılar gözünde düşeceğini ve hisselerin dibe vuracağını söylemiş.

CD Projekt RED ise resmi twitter hesabı üzerinden bu durumu doğrularken, bu eylemi gerçekleştiren kişi ile hiçbir şekilde görüşmeyeceklerini ve taleplerinin karşılıksız kalacağını net bir dille ifade etti. Olay sonrası adli bilişim uzmanları ve yetkili kişiler ile iletişime geçilmiş.

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam