Call of Duty: Warzone Artık PlayStation 5’de 120 FPS Çalışıyor

’un dördüncü sezonu başladı. Sezon güncellemesi çeşitli içerikler ile birlikte yeni nesil konsollar için bazı performans iyileştirmelerini de getirdi. Özellikle bunlar arasında PS5 kullanıcılarını mutlu eden bir gelişme yaşandı.

, Series’in geriye uyumluluk desteğine dahil tüm oyunlarda sorunsuz bir yüksek kare hızı akışını sağlayabiliyor. Zira Microsoft, geriye uyumluluk desteğini Xbox One neslinden beridir kullanmakta ve bunun geliştirerek yeni nesil oyunculara sunmuştu. ise geriye uyumluluk desteğine ile birlikte ilk defa adım attı ve altyapısı yavaş yavaş oluşmaya devam ediyor.

Son gelen güncelleme ile birlikte Warzone artık PlayStation 5 üzerinde 120 olarak çalışabiliyor. Kullanıcılar performans ayarlarından bunu etkinleştirip 120 kare hızına kadar oyunu akıcı bir biçinde oynayabilecek. Ancak bunun için HDMI 2.1 kablosuna ihtiyacınız olacak.

call-of-duty-warzone-ps5-üzerinde-120-fps-çalışıyor

PlayStation 5 üzerinde daha fazla oyun 120 FPS desteği alacak

İlerleyen zamanlarda geriye uyumluluğa dahil olan birçok oyunda 120 FPS desteğini görebiliriz. Şimdilik 60 FPS standartı mevcut ancak performans seçeneklerinden bazı ayarlamalar yaparak çözünürlüğü düşürüp yüksek kare hızı elde edebiliyorsunuz. PlayStation 5 üzerinde geriye uyumluluğa dahil olan çoğu oyun şimdilik 60 FPS olarak çalışmakta.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam