Call of Duty Modern Warfare Üç Günde Dudak Uçuklatan Gelir Elde Etti

Call of Duty serisinin yayıncısı , serinin yeni halkası Call of Duty Modern Warfare’ın çıkış yaptığı ilk üç günde 600 milyon dolardan fazla gelir elde ettiklerini açıkladı.

aynı zamanda 2019 yılının en büyük çıkışını yapan oyunu olurken tarihininde dijital olarak en büyük çıkışını yapan oyunu oldu. Bunlar ile birlikte Playstation 4 dönemi boyunca üç günde en büyük çıkış yapan oyunu ve en çok ön sipariş verilen oyunu olmayı başardı. Şirketin CEO’su olan Bobby Kotick, oyunun bu satışı ile ilgili olarak Joker filminden örnek göstererek, filminin açılış gişesini ikiye katladıklarını belirtti.

Call of Duty Modern Warfare özellikle hikayesindeki siyasi göndermeleri ile tartışmalara neden olmuştu. Ülkemizde’de büyük tartışmalara neden olan oyun sunucu hataları ile birlikte çıkış yapmış ve çoğu oyuncu, oyunun ilk günlerinde online moduna erişim sağlayamamıştı. Metacritic üzerinde ise 3.4 gibi oldukça düşük bir kullanıcı puanı alan oyunun tüm bu tartışmalarına rağmen yinede satışları tavan yapmış bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2677 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam