Bluepoint, Bloodborne 2 ve İlk Oyunun PS5 Sürümü Üzerinde Çalışıyor Olabilir

XboxEra editörü Nick Baker, Bluepoint’in ve ilk oyunun PlayStation 5 sürümü (remaster) üzerinde çalıştığını iddia etti. Ayrıca, bir süredir PC versiyonu üzerinde çalışmaların sürdüğünü ve yakın bir zamanda bunun tamamlanmış olabileceğini öne sürüyor.

Baker, birkaç farklı kaynaktan bazı bilgiler edindiğini belirterek olayı şu şekilde özetliyor: “Bana zaten tamamlanmış bir PC versiyonu olduğu söylendi. Bence, Bluepoint’in bir devam oyunu yapacağını düşünüyorum. Aynı şekilde ilk oyunun PlayStation 5 remaster versiyonu üzerinde de çalışıtıklarını tahmin ediyorum.” dedi. Baker, tüm bunları kendi kaynaklarından duyduğunu birkez daha yineliyor. Ayrıca Bloodborne PC versiyonu üzerinde hangi geliştiricinin çalıştığına yönelik bir açıklama yaypmamış. Daha önceki söylentiler oyunun PC portunun Nixxes Software tarafından geliştirildiğini işaret ediyordu.

Bluepoint Games, Bloodborne 2'nin geliştiricisi olabilir

Bluepoint Games, Bloodborne 2’nin geliştiricisi olabilir

Geçtiğimiz ay Sony, Bluepoint’i satın aldığını açıklamıştı. Şimdiye kadar PlayStation özel oyunlarının yeniden yapımları üzerinde çalışan tecrübeli geliştiricinin bir süredir yeni bir PlayStation özel oyunu üzerinde çalıştığı ifade ediliyordu. Bahsi geçen bu oyunun ise olduğu söylenmekte.

İlk oyun Fromsoftware tarafından geliştirilmiş olsa da, markanın isim hakları Sony’nin elinde bulunuyor. Bloodborne PC ve PS5 sürümlerinin söylentileri Haziran 2020’den bu yana sıklıkla gündemde yer alıyor. Şu ana kadar bahsi geçen konu hakkında Sony tarafından herhangi bir doğrulama yapılmadı. Daha önce Shadow of the Colossus ve Demon’s Souls remake üzerinde çalışan Bluepoint’in seriye aşina olması açısından önce Bloodborne Remastered, daha sonrasın ise bir devam oyunu ile karşımıza çıkması oldukça mantıklı geliyor.


Kaynak: PlayStationlifestyle / Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam