Bloodborne’un PC’ye Geleceğine Dair Söylentiler Çıkmaya Başladı

Sony’nin PS4 özel oyunu Horizon Zero Dawn’ı PC’ye duyurmasından sonra bütün PlayStation 4 özel oyunlarının birer birer PC’ye geleceğine dair bir algı oluşmaya başladı ve o günden beridir çeşitli söylentiler ortaya atılıyor. Bu söylentilere ise bir yenisi daha eklendi ve PS4’ün en iyi oyunlarından biri olan Bloodborne’un PC’ye geleceği belirtildi.

Respawnfirst sitesinin haberine göre PC portunun bir süredir geliştirme aşamasında olduğunu öne sürdü. Kendileri bu duyurunun 2020 içerisinde kesin olarak yapılacağını ve oyunun yaklaşık olarak 1 yıl içerisinde PC için çıkmış olacağını söylüyor.

Aynı site, PC’ye gelecek olan tek oyunun bunlar ile’de sınırlı kalacağını düşünen oyuncuların yanılıyor olduğunu ve çok daha fazlasının geleceğini belirtiyor. Bu söylentinin fitilini ateşleyen isim ise yönetmeni Cory Barlog oldu. Cory Barlog kendi twitter hesabı üzerinden bu haberi retweet ederek söylentinin yayılmasına sebep oldu. Ayrıca daha önce Cory Barlog, God of War’un PC’ye gelmesini istediği ancak bu kararın kendisinde olmadığını açıklamıştı.

Buna benzer olarak geçtiğimiz aylarda Bloodborne, God of War, Part II vs Days Gone PC için listelenmiş fakat bu durum Sony tarafından yalanlanmıştı. Bloodborne her ne kadar Sony’e bağlı olmayan Souls türünün yaratıcısı FromSoftware tarafından geliştirilmiş olsa’da oyunun isim hakları Sony’nin elinde bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam