Bloodborne 2’nin Gelişi Sony’e Bağlı

Başta Demon’s Souls, Dark Souls serisi, Bloodborne, Sekiro Shadows Die Twice oyunlarının geliştiricisi olan FromSoftware bu sıralar Elden Ring isimli oyun üzerinde çalışmakta. Oyun dünyasına bu oyunlar ile yepyeni bir tür armağan eden geliştirici ekipten Bloodborne‘un geleceğine dair önemli bir açıklama geldi.

FromSoftware kurucusu Hidetaka Miyazaki, gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında ‘den söz etti. Miyazaki‘ye ilk olarak Bloodborne‘da değiştirmek istediği şeylerin olup olmadığı soruldu, kendisi bu soruya ise Chalice Dungeons ve Blood Gems ile bazı şeyleri değiştirmek istediğini söyledi. Bu soruya istinaden bunları ‘de değiştirebileceği söylendiğinde Miyazaki, üzülerek konusunda karar verecek kişinin kendisi olmadığını belirtti.

Miyazaki bu söylemi üzerine sanki kendisi Bloodborne 2‘yi geliştirmek istiyor fakat Sony bu fikre pekte olumlu yanaşmıyor gibi bir izlenim bıraktı. Bloodborne oyununu her ne kadar FromSoftware geliştirmiş olsa’da oyunun isim hakları Sony‘nin elinde bulunuyor, yani Sony oyun üzerinde verecek bütün kararlarda hak sahibi olmakta. Şuan için durum bu şekilde anlaşılıyor olsa’da Bloodborne oyununun hem satış başarısı hemde kullanıcıların olumlu geri bildirimleri ile Sony‘nin Bloodborne 2 konusunda isteksiz davranmayacağını söyleyebiliriz. Elbette Sony, Bloodborne 2‘yi Playstation 5 konsoluna’da saklıyor olabilir.

Daha önce Bloodborne 2‘nin geliştirildiğine dair bir takım söylentiler ortaya çıkmıştı ancak bu söylentilerin aslı hiçbir zaman gelmedi. Bununla birlikte Sony ile FromSoftware arasında halihazırda bir özel oyun anlaşması daha bulunuyor, Muhtemelen Sony bu anlaşmayı Bloodborne 2 için kullanacaktır.

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam