Birçok Tecrübeli İsim Japan Studio’dan Ayrıldı

Geçtiğimiz aylarda Sony Interactive Entertainment Japan Studio’nun küçülmeye gideceği belirtilmiş ve ile Gravity Rush oyunlarında çalışmış pek çok tecrübeli isim stüdyodan ayrılmıştı. Bunlar arasına 18 yıl Japan Studio’da çalışmış Demon’s Souls remake yönetmeni Gavin Moore da katıldı.

Gavin Moore, bugün itibariyle Sony Interactive Entertainment Japan Studio’dan ayrıldığını duyurdu. Japan Studio’un yaratıcılığı ve dostluğunu özleyeceğini belirten Gavin Moore, yeni fırsatlar için hazır olduğunu ifade etti. PlayStation Indies patronu Shuhei Yoshida ise Gavin Moore’a emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Sony Interactive Entertainment Japan Studio bundan böyle oyun geliştirmeyecek ve Sony’nin yerelleştirme çalışmalarında görev alacak. Stüdyoya bağlı olan serisi geliştiricisi ASOBI Team ise ayrı olarak çalışmalarını yürütecek ve bazı Japan Studio çalışanları ASOBI Team’de görevlendirilecek.

Japan Studio’dan şuana kadar Shunsuke Saito, Kentaro Motomura, Masami Yamamoto, Masaaki Yamagiwa, Teruyuki Toriyama, Keiichiro Toyama, Kazunobu Sato ve Junya Okura gibi pek çok tecrübeli isim ayrıldı.

Cavit Varinli hakkında 2756 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam