BioShock 4’ün Hangi Zamanda Geçeceği Sızdırıldı

Geçtiğimiz haftalarda yeni oyununa dair sızıntılar gündeme gelmişti. Şimdi ise oyunun geçeceği yer ve zaman dilimi ortaya çıkmış bulunmakta.

Yazar Colin Moriarty’nin edinmiş olduğu bilgiler sonucunda yeni oyununun 1960’lardaki hayali bir Antarktika şehrinde geçeceğini ifade ediyor. VGC da kendi kaynaklarından edinmiş oldukları bilgiler sonucunda bunu doğruladı. Colin Moriarty aynı zamanda yeni oyunun, önceki oyunlar ile bağlantılı olacağını ve geliştirici Cloud Chamber’ın oyunu 2022 yılı içerisinde çıkarmayı hedeflediğini söylemiş. Bu durumda yeni BioShock oyununun duyurusu çok yakın diyebiliriz.

bioshock-4-çıkış-tarihi

Açıklamasına devam eden Colin Moriarty, oyunun kusursuz olması için Take-Two’nun geliştirici Cloud Chamber’ı özgür bıraktığını ve geliştirme sürecine hiçbir şekilde dahil olmadığını eklemiş. Cloud Chamber, beklentilerin farkındaymış ve yeni oyunun Ken Levine’ın üçlemesi ile karşılaştırılacağını bildiklerinden ortaya başarılı bir iş çıkartmak istiyorlarmış. Her ne kadar serinin yaratıcısı Ken Levine bu projede yer almıyor olsa bile eski oyunlarda çalışan önemli isimlerin  ruhunu korumak amacıyla projeye dahil edildiği biliniyor. Şu an için yeni BioShock adına her şey olumlu gidiyor gibi gözüküyor.


Kaynak: videogameschronicle

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam