BioShock 4 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Bir dönemin ses getiren serilerinden biri olan ’un geçtiğimiz yıllarda yenisinin geliştirildiği duyurulmuştu. Serinin geliştiricisi Irrational Games, 2017 yılında kapatıldıktan sonra BioShock yaratıcısı Ken Levine da bünyesinden ayrılarak kendi stüdyosu olan Ghost Story Games’i kurduktan sonra bambaşka bir projeye yelken açmıştı. Games ise ’ü yapmak için yepyeni bir stüdyo olan Cloud Chamber’ı kurmuştu.

2017 yılından beri geliştirildiği söylenen BioShock 4’e ait henüz hiçbir video paylaşılmış değil. Geliştirici stüdyonun açmış olduğu yeni iş ilanlarında ise oyuna dair bazı bilgiler elde etmiş olduk. Açılan iş ilanlarında açık dünyada ve karakter odaklı hikayelerde etkili yazarların arandığı belirtilmiş. Ayrıca bu kişilerin ana ve yan görev tasarımlarında da yaratıcı olması istenmiş. Öte yandan oyunun dünyasının kalabalık şehir yapısında sınırları zorlayacağı da ifade ediliyor.

İş ilanında belirtilen kriterlere göre BioShock 4’ün açık dünya olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yine daha önceki iş ilanlarında oyunun yeni ve fantastik bir dünyada geçeceği ortaya çıkmıştı. Yani serinin yeni oyunu Rapture veya Columbia dışında geçecek.

yılında 2K Games tarafından doğrulanan yeni BioShock için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Şirketin daha önceki açıklamalarında oyunun yakın bir zamanda gelmeyeceği işaret ediliyordu.

Cavit Varinli hakkında 2490 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam