Battlefield 6, Sonbahar Aylarında Çıkabilir

’den bu yana ’nin aksine , serisinin yeni oyunu için pek aceleci davranmıyor. DICE yeni bir Battlefield sunmayalı yaklaşık iki sene olmuşken serinin hayranları bu sene içerisinde ise yeni oyuna kavuşacaklar.

DICE, daha önce ’nin geliştirildiğini ifade eden açıklamalarda bulunmuş olsa da, yeni oyuna dair pek bir bilgi resmi olarak henüz paylaşılmadı. Hal böyle olunca çeşitli iddialar da gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer ise Roberto Serrano isimli bir gazeteci, Battlefield 6’ya dair twitter üzerinden bazı iddialarda bulundu.

Serrano, tarafından belirtilene göre Battlefield 6, sonbahar aylarında çıkışını yapacak. Oyunun 128 kişilik haritalarda oynanacağını ifade eden Serrano, Battle Royale modunun ise 2022’nin başlarında geleceğini belirtmiş ve oyunun çıkacağı platformların , Series ve PC olacağını söylemiş.

Bu iddialara karşılık olarak ise oyunun geliştiricisi DICE, aşağıda görebileceğiniz üzere Serrano’nun gönderisini alıntı yaparak “spaghetti” açıklamasında bulundu. Gönderinin açıklama metininde ise makarnanın içeriklerine yer vermişler.

Battlefield 6 ile ilgili olarak resmi detaylar paylaşılmadıkça çeşitli iddialar gelmeye devam edecektir. Oyunun yeni nesil konsollara odaklı olarak geliştirildiği biliniyor ancak bazı kaynaklar Battlefield 6’nın ve Xbox One içinde çıkacağını söylüyor. DICE tarafından serinin yeni oyununa dair bilgilerin yakında paylaşılacağını düşünüyoruz.

Cavit Varinli hakkında 2649 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam