Battlefield 6 İle İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

En son 2018 yılında V ile karşımıza çıkan , rakipleri ’nin aksine son birkaç senedir yeni Battlefiled oyununu geliştirmeye odaklanmış durumdalar. Yeni oyuna dair henüz farklı ve yepyeni bir deneyim olacağını açıklamaları dışında hiçbir şey bilmediğimiz için sürekli olarak söylenti haberleri ile karşılaşmaktayız ve bunlara bir yenisi daha katılmış durumda.

VGC’nın güvenilir kaynaklardan edinmiş oldukları bilgilere göre yeni Battlefield oyunu seriye reboot atacağı gibi 128 kişilik modları da beraberinde getirecek.

Buna göre yeni oyun bizleri Battlefield 3’ün hikayesine geri götürecek bu da modern zamana geri döneceğimiz anlamına geliyor. Oyun her ne kadar yeni nesil konsollara odaklı olarak geliştirilse de çapraz jenerasyon olacağı belirtilmiş. Yani serinin yeni oyunu ve One içinde çıkmış olacak. Ancak önceki nesil konsolların gücü yetersiz kalacağı için 128 kişilik modların PS4 ve Xbox One versiyonlarında olmayacağının altı çizilmiş ki bu da kulağa oldukça mantıklı geliyor.

Konu ile ilgili olarak ne nede DICE tarafından resmi bir duyuru yada doğrulama gelmedi. Daha öncesinde EA, yeni Battlefield oyununun devrim niteliğinde olacağını söylemişti.

Cavit Varinli hakkında 2649 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam