Battlefield 2042 Resmi Olarak Duyuruldu

Electronic Arts, bu yıl çıkacak olan yeni Battlefield oyununun tanıtımını gerçekleştirdi.

ismi ile gelen serinin yeni oyunu için yapılan tanıtımın ardından ön siparişler açıldı ve ilk detaylarda paylaşıldı.

Öncelikli olarak Battlefield 2042, 22 Ekim 2021’de ve Xbox Series ile birlikte ve Xbox One içinde çıkışını gerçekleştirecek. Bu dört platforma ek olarak oyun PC içinde çıkacak ve Steam, Epic Games Store veya Origin üzerinden satın alabileceksiniz.

Paylaşılan ilk bilgiler arasında Battlefield 2042’de hikaye ve battle royale modlarının olmayacağı oldu. Geliştiriciler oyunun çoklu oyuncu modlarına daha fazla odaklanmak adına bu kararı vermiş. Ayrıca Conquest ve Breakthrough modlarının geri döneceği bilgisi aktarıldı. Şimdilik 128 kişiyi destekleyen oyun moldarının PS5, Xbox Series ve PC olduğu gözüküyor. 64 kişilik oyun modları da desteklenmeye devam edilecek. Oyunda 7 farklı devasa harita bulunacak. Öte yandan henüz detayları paylaşılmayan “Hazard Mode” isimli bir mod da geliyor. Bahsi geçen mod ile ilgili detaylar 22 Temmuz’da düzenlenecek olan Play etkinliğinde açıklanacak. Çıkışından önce tüm platformlarda Battlefield 2042 içinde bir açık beta düzenleneceği bilgisi verildi.

Battlefield 2042 için ilk oynanış görüntüleri ise 13 Haziran’da esnasında paylaşılacak.

Battlefield 2042, serinin ikonik topyekün savaşının geri döndüğünün habercisi olan birinci şahıs nişancı oyunudur. Yakın gelecekte düzeni bozulan bir dünyada, manganızın ve yüksek teknolojili cephaneliğinizin yardımıyla dinamik olarak değişen savaş alanlarına uyum sağlayın ve zorlukların üstesinden gelin.

128 oyuncu desteği sunan Battlefield 2042, dünyadaki geniş savaş alanlarına eşi benzeri görülmemiş bir ölçek getiriyor. Oyuncular, Conquest ve Breakthrough gibi güncellenmiş çok oyunculu modlardan yepyeni Hazard Zone’a kadar birçok büyük deneyim yaşayacak.

Battlefield 2042 ön sipariş fiyatları

(PS4 & PS5)

Standart Sürüm – 500 TL

Gold Sürüm – 700 TL

Ultimate Sürüm – 900 TL

Standart sürümün PlayStation 5 versiyonunun fiyatı 560 TL olarak değiştirildi. Yeni nesil versiyonlarının Gold ve Ultimate fiyatları yukarıdaki gibi.

Xbox Store (Xbox One & Xbox Series)

Standart Sürüm – 499,99 TL ( ile 449,99 TL)

Gold Sürüm – 699,99 TL (EA Play ile 629,99 TL)

Ultimate Sürüm – 899,99 TL (EA Play ile 809,99 TL)

Standart sürümün Xbox Series versiyonunun fiyatı 560 TL olarak değiştirildi. Yeni nesil versiyonlarının Gold ve Ultimate fiyatları yukarıdaki gibi.

EGS / Steam (PC)

Standart Sürüm – 419,99 TL

Gold Sürüm – 599,99 TL

Ultimate Sürüm – 799,99 TL

Gold sürümü içerisinde aşağıdakiler bulunacak:

Açık betaya erken erişim
Baku ACB-90 yakın düşürme bıçağı
“Mr. Chompy” Epik Silah Süsü
“Landfall” oyuncu kartı arka planı ve “Old Guard” künyesi
Dijital Battlefield 2042 Gold Edition’a dahil içerikler:
Oyun lansmanına erken erişim
1. Yıl Bileti: 4 Yeni Uzman (her Sezon için 1 adet), 4 Savaş Bileti (her Sezon için 1 adet) ve 3 Epik Kaplama Paketi (“Blistered Earth”, “Tempest” ve “Cold Blood”)

Ultimate sürümde ise yukarıdakilere ek olarak Midnight Ultimate Paketi (“Shadow Stalker” Efsanevi Teçhizat, “Obsidian” Efsanevi Silah Kaplaması, “Onyx” Efsanevi Taşıt Kaplaması), Resmi dijital çizim kitabı ve Özel dijital oyun müziklerini içerecek.

Cavit Varinli hakkında 2624 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam