Anthem’ın Yenilenme Projesi İptal Edildi

25 Ocak 2019’da oldukça sorunlu bir şekilde çıkışını yapan Anthem, aynı zamanda yetersiz oyun sonu içeriği ile de birçok oyuncusunu kısa sürede kaybetmişti. Tecrübeli ekip Bioware’in aksine oyun beklenenin çok fazla altında kalmıştı ancak her şeye rağmen geliştirici stüdyo oyundan ümidini kesmeyerek Anthem’ı yenileme sözünü vermişti.

Anthem 2.0 olarak adlandırılan bu projede oyunun birçok içeriği değiştirilecek ve tamamen baştan aşağıya yenilenecekti. Bioware’den yaklaşık 30 kişi bu proje için görevlendirilmiş ve bir seneye yakın bir süredir yenilenme üzerinde çalışılmıştı. Geçtiğimiz ay Bloomberg’ten Jason Schreier’den paylaştığı bir haberde Bioware, Anthem 2.0 projesini Electronic Arts yetkililerine sunmaya hazırlanıyordu ve oyunun geleceği bu görüşmede belli olacaktı. Bahsi geçen görüşme gerçekleşti ve Electronic Arts, Anthem 2.0 projesine devam etmeme kararı aldı.

Electronic Arts ve tarafından yapılan resmi duyuruya göre Bioware bütün odağını yeni Dragon Age ve Mass Effect oyunlarına çevirecek. Pandemi’nin getirmiş olduğu zorluklar dolayısı ile evden çalışma sistemine geçen Electronic Arts, halihazırda devam eden projelere birde Anthem 2.0’ı ekleyerek yoğunluk yaratmak istemiyor zira bu çalışanlar üzerinde fazla mesaiye neden olacak ve Electronic Arts’da bunu yapmak istemiyor.

Anthem’ın sunucuları açık kalmaya devam edecek ancak, bundan sonra oyuna yeni bir içerik gelmeyecek gibi gözüküyor.

Cavit Varinli hakkında 2673 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam