2021’de En Çok İndirilen PlayStation Oyunları Belli Oldu

Sony, geride bıraktığımız 2021 yılında PlayStation Store üzerinde en çok indirilen PlayStation 5 ve PlayStation 4 oyunlarının listesini paylaştı.

Amerika bölgesinde listenin ilk sırasında NBA 2K22 bulunuyor. Onu ikincilik ile Call of Duty Vanguard ve üçüncülük ile de Marvel’s Spider-Man Miles Morales takip etmekte. Öte yandan listenin devamında sorunlu bir çıkış gerçekleştiren ve beklentileri tam olarak karşılamayan 2042’de yer almakta.

Avrupa tarafında ise yine benzer bir liste karşımıza çıkıyor. Avrupa bölgesinde PS5 oyunu olarak en çok FIFA 22 indirilmiş. Onu yine Amerika’da olduğu gibi Call of Duty Vanguard ve Marvel’s Spider-Man Miles Morales takip ediyor.

fifa-22

2021 yılının genelinde PlayStation 4 oyunu olarak Amerika’da ve Avrupa’da FIFA 22 en çok indirilen oyunlar olmuş. Listenin devamında ise Minecraft, FIFA 21 ve Call of Duty: Black Ops Cold War gibi isimler yer alıyor.

Son olarak en çok indirilen oynaması ücretsiz oyun ise her iki bölgede de Fortnite olmuş. Bu kategorinin devamında ise Call of Duty: Warzone ve Rocket League gibi oyunlar bulunuyor.

2021 yılının son ayında ise PS5 ve PS4 üzerinde Among Us’a bir hayli fazla ilginin olduğunu görmekteyiz. Zira her iki bölgede de Among Us, zirveye yerleşmiş durumda.

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam